Często mówi się, że wszystkie wesela są takie same. A jednak na niektórych bawimy się fantastycznie, gdy podczas innych… nie do końca. Co sprawia, że część wesel to niezapomniana zabawa dla gości i Państwa Młodych, a inne nie mają nic wspólnego z dobrą zabawą i pięknymi wspomnieniami? Jaki jest sposób na udane wesele?

Program wesela

Czekacie miesiącami albo latami na udane wesele, a kiedy dochodzi do tego dnia, to chcecie zmieścić tam WSZYSTKO: życzenia, wypuszczanie balonów, pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, drugi taniec, rzeźbę z lodu, pokaz iluzjonisty (to akurat super pomysł!), pokaz barmański, fakira, wspólne zdjęcia, trzeci taniec, fotobudkę i fireshow. Atrakcje się kończą i śmiało, już można tańczyć! Szkoda tylko, że już jest 7 rano 😉

Nie zrozum mnie źle. Program wesela to świetna sprawa i dobrze, że chcesz zadbać o brak nudy na weselu. Pamiętaj tylko, że zabawa na parkiecie to absolutny priorytet. Pozostałe punkty są dodatkami. Każdy moment, w którym goście zostaną zwołani na parkiet przez DJa lub wodzireja to cenne minuty Twojego wyjątkowego wieczoru!

Wybierz maksymalnie 4 rzeczy, które przerywają zabawę na parkiecie i postaraj się nie przekraczać tej liczby. Wlicz w to pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców – pozostałe 2 zostają do Twojej dyspozycji :).

Obsługa wesela i Twoich gości weselnych

Fotograf, kamerzysta, zespół, DJ i każda osoba, którą zatrudniłeś podczas swojego wesela, to Twój najlepszy kompan. Tym wszystkim osobom zależy na tym, żeby dobrze wykonać swoją robotę. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ często obsługa jest traktowana na zasadzie “Oni pracują, mi w pracy nikt nie zapewnia jedzenia ani napojów”. I teoretycznie masz rację! Ale gdyby ktoś Ci to zaproponował, to byłby całkiem miły gest ze strony pracodawcy, zgadza się? Nie mówię oczywiście o alkoholu na stoliku dla obsługi, natomiast ciepły posiłek i kilka butelek czegoś bezalkoholowego naprawdę ułatwia nam życie!

Dobrze zadbana obsługa chce lepiej wykonać swoją pracę i nie musi martwić się o to, czy wypada im zamówić pizzę ;). Troskliwe podejście do “pracowników Twojego wesela” może naprawdę bardzo zaprocentować i sprawić, że dostaniesz dużo lepszą usługę. Jeśli ułatwisz im pracę, to możesz się bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Logistyka weselna

Stwórz harmonogram i myśl strategicznie! Jeśli w środku sierpnia może być 30 stopni na zewnątrz, a Tobie marzy się ślub w miejscu oddalonym o 100km od wesela, to może nie być najlepszy pomysł. Małe odległości punktów od siebie zmniejszają szansę na niepowodzenie. Im większa odległość kościoła lub urzędu od miejsca wesela, tym więcej osób będzie jechać samochodami, mogą się gubić w okolicy, przez co zakłócą Twoje plany.

Nie bój się planować! Przemyśl o której godzinie będziecie w sali, o której godzinie są posiłki i o której godzinie chcecie chociażby podziękować rodzicom i zjeść tort – 23:00 to zwykle godzina, w której wszyscy goście są już po pewnej dawce alkoholu i mało ich interesuje dziękowanie rodzicom. O słodkim deserze nie wspominając…

Rozrywka w czasie wesela

Czy udane wesele to tylko taniec, jedzenie i alkohol? Absolutnie nie! Możesz pomyśleć o odpowiedniej rozrywce, która skupi uwagę gości na 20-30 minut i zniknie z parkietu. Tutaj możesz mi zaufać, dobrze przeprowadzone show zmieści się w minutach, a wywoła wrażenie na długie godziny. Dodatkowo, możesz pomyśleć o kimś, kto dostarczy rozrywki gościom przy ich stolikach, nie kolidując z zabawą taneczną na parkiecie. Ja na przykład robię po głównym pokazie także iluzję z bliska, podchodząc do każdego z gości indywidualnie. Tak, tutaj jest lokowanie produktu, w końcu to mój blog! Skontaktuj się ze mną TUTAJ.

Para Młoda jest najważniejsza na weselu

Ostatni i absolutnie najważniejszy składnik wesela to… WY! Goście i obsługa ZAWSZE podążają za Parą Młodą. Jeśli siedzicie ze skrzywionymi minami, to goście automatycznie myślą, że coś jest nie tak albo zdarzyło się coś złego. Analogicznie, jeśli doskonale się bawicie i dajecie czadu na parkiecie, a wolnej chwili jesteście obecni dla swoich gości, to wesele nie może się nie udać!

“No dobrze… A co, jeśli naprawdę coś się zdarzy i będzie nie w sosie?”

To co z tego? Jasne, że Twój plan wesela mógł runąć, ksiądz mógł się pomylić podczas ślubu, ciocia z drugiego końca Polski nie dojechała, a niebo nie było bezchmurne, tylko miało 2 chmurki (jak ono śmie?!).

Spójrzmy prawdzie w oczy – nic z tym już nie zrobisz! To Wasz dzień i nie warto przejmować się rzeczami, które były nieprzewidziane. Coś poszło nie tak? Trudno! Jeśli pozwolisz sobie zepsuć humor w tym momencie, to za moment ta jedna rzecz popsuje całe Twoje wesele. Rozumiesz, co mam na myśli?

Zapomnij o tym, że wszystko będzie perfekcyjnie i z uśmiechem na twarzy podejdź do tego, że zrobiliście swoje aby było dobrze. Baw się dobrze i wykorzystaj ten dzień najlepiej, jak potrafisz!

W momencie rozpoczęcia wesela już nie jesteś jego organizatorem odpowiedzialnym za wszystko, a jednym z dwóch głównych UCZESTNIKÓW – bez Ciebie by się nie odbyło! Twoje wesele oznacza, że też możesz się na nim bawić! Od początku, do końca!

Tyle ode mnie, do zobaczenia!

Ebook Wesele Warszawa

Pobierz bezpłatny ebook!

Chcesz poznać więcej sposobów na udane wesele? Ten poradnik pomoże Ci wszystko zorganizować i zaplanować. To naprawdę wyjątkowy czas w Waszym życiu i warto wycisnąć z niego każdą sekundę na miłe wspomnienia! 

Rate this post