Iluzja jako niespodzianka na wesele? Sprawdź mocne i słabsze strony takiego pomysłu!

Bardzo często występuje na przyjęciach weselnych i weselach w całej Polsce. Z reguły jest to pokaz iluzji w Warszawie, chociaż tak naprawdę jestem tam, gdzie potrzebna jest rozrywka. Najczęściej kontaktują się ze mną Państwo Młodzi i pytają o to, co mogę zaproponować. Jednak coraz częściej pojawia się temat niespodzianki. O tym dlaczego pokaz iluzji może być niespodzianką i jak to odpowiednio zorganizować, dowiesz się poniżej!

Niespodzianka dla gości

Zacznijmy od tego mniej problematycznego scenariusza. Państwo Młodzi chcą zrobić niespodziankę gościom. To wyjątkowo przyjemny wariant, gdzie z powodu sympatii i troski o dobrą zabawę gości, Państwo Młodzi decydują się na taki ruch. Dlaczego? Ponieważ taki pokaz iluzji na weselu jest dodatkowym zaskoczeniem dla gości, którzy z czystej ciekawości chcą zobaczyć, co ciekawego wymyślili Państwo Młodzi.

To wyjątkowy moment, gdy wszyscy już zebrali się na parkiecie i z moją pomocą utworzyli półkole. Za chwilę dowiedzą się, na czym będzie polegać niespodzianka, a ja się przedstawię i rozpocznę show. Możecie mi wierzyć lub nie ale zawsze spotykam się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony widowni. Bardzo często słyszę, że nie wyglądam na “typowego magika” i nie sądzili, że pokaz iluzji może być poprowadzony w takim stylu!

Cała niespodzianka działa również na korzyść Nowożeńców. Tak naprawdę pokaz iluzji staje się prezentem dla gości, którym Państwo Młodzi gwarantują im rozrywkę!

Niespodzianka dla Pary Młodej

Ten pokaz iluzji na weselu jest odrobinę bardziej skomplikowanym wariantem, w którym znajomi, świadkowie lub rodzice chcą zaskoczyć Parę Młodą. Rzecz w tym, że tutaj próbujemy zaskoczyć najważniejsze osoby podczas ich własnej imprezy. Z jednej strony – spore wyzwanie, by wszystko zrobić w taki sposób, aby nie spalić niespodzianki. W tym jednak mam doświadczenie i zawsze mogę doradzić, jak zrobić to od A do Z. Z drugiej strony – nie zawsze możemy przewidzieć reakcję Państwa Młodych. O ile nigdy nie zdarzyło mi się spotkać z niezadowoleniem Nowożeńców, niewykluczone, że czasem taka niespodzianka może być nietrafiona!

Jeśli zależy Ci na ciekawej niespodziance, a jednocześnie nie chcesz zrobić małego faux pas, to jest na to sposób. Doradzam to zawsze, kiedy ktoś chce zaskoczyć Parę Młodą. Niezależnie od tego, czy pokaz iluzji na weselu ma być niespodzianką od rodziców, znajomych, cioci i wujka czy świadków. Postaraj się sprawdzić, czy iluzja im w ogóle odpowiada. Jak tego dokonać? Wystarczy, że wyślesz im lub przy dowolnej okazji pokażesz jakiś film z YouTube i bardzo szybko dostaniesz informację zwrotną. Możesz nawet zażartować, że coś takiego byłoby super podczas ich wesela! Sposób niby banalnie prosty ale zaufaj mi – Państwo Młodzi pochłonięci przygotowaniami na kilka miesięcy przed raczej nie połączą kropek :).

Najpierw sprawdź swój pomysł!

Od mojego występu w “Mam Talent” wiem, że klienci często wysyłają filmik na YouTube z castingu aby sprawdzić, co powiedzą Państwo Młodzi. To też jest jakiś sposób, na który ja sam nie wpadłem. Może faktycznie coś w tym jest, skoro najpierw ktoś może zobaczyć mój występ w programie, a potem jako niespodziankę, zobaczyć moje show na żywo? Nie wpadając w jakiś samozachwyt, bo nie o to w tym chodzi. Mam na myśli tylko to, byś podczas planowania niespodzianki miał możliwość sprawdzenia i upewnienia się, że Twój pomysł i moja obecność na weselu spotka się z aprobatą Nowożeńców. To w końcu oni są najważniejsi tego dnia!

Realizacja niespodzianki!

Załóżmy, że decyzja zapadła – robimy pokaz-niespodziankę na weselu! Jeśli jesteście przyszłą Parą Młodą, o nic nie musicie się martwić. Przed pokazem iluzji ja zadbam o wszystko i zorganizuję wszystko w taki sposób, aby żaden z gości nie domyślił się kim jestem i co planuję zrobić. Sam skontaktuję się z zespołem lub DJem, managerem sali, fotografem i kamerzystą. Swój sprzęt wniosę zupełnie niepostrzeżenie i zrobię wszystko, żeby nikt się nie zorientował. Brzmi jak sporo pracy ale w końcu ustalam wszystko tak, żeby podczas pokazu był świetny dźwięk, muzyka, a żeby zdjęcia i nagrania były po prostu fenomenalne! W tej kwestii to tyle!

Jeśli jednak realizujemy niespodziankę dla Państwa Młodych, musimy zorganizować wszystko tak, żeby nie spalić niespodzianki. Wyjątkowo pomocny będzie kontakt do obsługi i managera sali. Dzięki temu będę mógł ustalić wszystkie szczegóły i nie kręcić się przed rozpoczęciem pokazu po okolicy. To właściwie też nie stanowi wielkiego problemu. Dwa razy zdarzyło się, że Państwo Młodzi zdali sobie sprawę z mojej obecności przed rozpoczęciem pokazu i uznali, że jestem jednym z gości. To ogromna zaleta tego, że nie chodzę ubrany w cylinder i cekiny – staram się nie wyróżniać z tłumu :).


Ebook Wesele Warszawa

DARMOWY EBOOK WESELNY

Jaki jest sekret udanego Wesela? Poznaj wskazówki, które ułatwią Wam organizację tego wyjątkowego dnia!


Podsumowanie

Uwielbiam niespodzianki! Dlatego nie zrozum mnie źle – uwielbiam je robić. Naprawdę cieszę się, kiedy goście lub Państwo Młodzi reagują pozytywnie na moją obecność. Nigdy nie zdarzyło się, żeby Panna Młoda nagle zaczęła płakać, a Pan Młody oburzył się z powodu mojego show. Myślę, że tak jest tylko dlatego, że naprawdę dobrze dbam o upewnienie się, że niespodzianka jest dobrym pomysłem. Jestem pewny tego, że mój pokaz iluzji na weselu jest dobrym wyjściem. Pamiętaj jednak, że mówimy tutaj o niespodziance na jednej z najważniejszych imprez dla Państwa Młodych! Jeśli nie możesz się upewnić i z jakiegoś powodu chcesz zorganizować pokaz iluzji dla swoich znajomych, dzieci lub rodziny, to pomyśl proszę w pierwszej kolejności o nich. To ich dzień! Jeśli uznasz, że to dobry pomysł i widzisz, że to może być strzał w dziesiątkę, to oczywiście zapraszam do współpracy. W innym wypadku radzę jednak uważać. Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się ze mną telefonicznie. Podpowiem Ci, jak jeszcze możemy sprawdzić pomysł zorganizowania niespodzianki!

Rate this post